» Lyžiarske strediská


» Kúpaliská


» Reštaurácie


» Šport a zábava


» Jaskyne


» Kultúrne pamiatky


Lyžiarske strediská

 

Jasná Nízke Tatry (6km)

Je najväčšie stredisko na Slovensku, s najlepšími prírodnými predpokladmi na lyžovanie a snowboarding. Nájdete tu zjazdovky rôznych obtiažností, ale aj SNOWPARK pre začiatočníkov aj skúsených jazdcov a vyznavačov freestyle. Na svoje si prídu aj skialpinisti, freerideri a bežeckí lyžiari.
[VIAC INFO] | [MAPA]

 

 

Ski Žiarce (1,9km)

Ski Žiarce (pri obci Pavčina Lehota na začiatku Demänovskej doliny) svojou prírodnou konfiguráciou, lyžiarskymi a ďalšími doplnkovými službami vytvára výborné podmienky pre rodinné lyžovanie s deťmi. K dispozícii je aj Snowpark Žiarce, ktorý je v prevádzke počas denného ako aj večerného lyžovania.
[VIAC INFO] | [MAPA]

 

 

Opalisko Závažná Poruba (14km)

Nachádza sa nad obcou Závažná Poruba. Leží v nadmorskej výške 640 m n.m. a stúpa až do výšky 1 030 m n.m. Päť umelo zasnežovaných zjazdoviek, štyri vleky a sedačka poskytujú dostatočný komfort bez dlhého čakania v radoch. K dispozícii je areál pre najmenších, sánkarská dráha, prírodné klzisko.
[VIAC INFO] | [MAPA]

 

 

Liptovský Ján - Javorovica (15km)

Stredisko je situované v Jánskej doline, je rodinného typu s vlastnou lyžiarskou školou a škôlkou. Je vhodné pre úplných začiatočníkov ale aj skúsených lyžiarov. Čakajú tu na nich 4 vleky a 5 tratí s rôznou obtiažnosťou. Zjazdové trate sú mechanicky zasnežované a pravidelne upravované.
[VIAC INFO] | [MAPA]

 

 

Žiar - dolinky (19km)

Lyžiarsky areál Žiar - Dolinky sa nachádza v závere obce Žiar. V areáli sú v prevádzke 2 lyžiarske vleky s dvoma zjazdovkami, z ktorých jedna je mechanicky zasnežovaná. V areáli sa využíva večerné lyžovanie a pôsobí tu aj lyžiarska škola. Stredisko disponuje aj turistickou traťou na bežecké lyžovanie.
[VIAC INFO] | [MAPA]