» Lyžiarske strediská


» Kúpaliská


» Reštaurácie


» Šport a zábava


» Jaskyne


» Kultúrne pamiatky


Kultúrno-historické pamiatky

 

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva (8km)

Špecializované celoslovenské múzeum zamerané na ochranu prírody a jaskyniarstva Slovenskej republiky. Nachádzajú sa tu štyri expozície - Chránená príroda, Chránená flóra, Kras a jaskyne Slovenska a Minerály. Pri múzeu sa nachádza aj špecializovaná knižnica.
[VIAC INFO] | [MAPA]

 

 

Liptovský Hrádok - Hrad a kaštieľ (19km)

Zrúcanina hradu a kaštieľa, ktoré sú stavebne spojené, ležia pri rieke Belá na severnom okraji mesta Liptovský Hrádok. V súčasnosti sa tu nachádza renovovaný hotel a reštaurácia.
[VIAC INFO] | [MAPA]

 

 

Múzeum Liptovskej dediny Pribylina (24km)

V múzeu nájdete kópie originálnych stavieb s početnými pôvodnými prvkami. Okrem drevenej ľudovej architektúry tu nájdete rekonštrukcie dvoch originálnych stredovekých kamenných objektov - ranogotický kostol Panny Márie z Liptovskej Mary a goticko-renesančný kaštieľ z Parížoviec.
[VIAC INFO] | [MAPA]

 

 

Archeologické múzeum Havránok (26km)

Havránok je jednou z najstarších kultúrnych pamiatok na Liptove. Toto archeologické múzeum názorne poukazuje na to, akým spôsobom tu žili Kelti. Stavby, obetiská, nástroje a predmety tvoria po zrekonštruovaní archeologické múzeum, ktoré je od roku 1967 národnou kultúrnou pamiatkou.
[VIAC INFO] | [MAPA]

 

 

Múzeum Liptovskej dediny Vlkolínec (30km)

Vlkolínec je pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry. Pozostáva z typických zrubových objektov charakteristického stredoeurópskeho typu. Od roku 1993 je zapísaný do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO.
[VIAC INFO] | [MAPA]